IHSM4825PJ2R2L
Buy IHSM4825PJ2R2L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHSM4825PJ2R2L
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 2.2UH 5.7A 29 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Shielding:Unshielded
Series:IHSM-4825
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.225" (5.72mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:2.2µH Unshielded Inductor 5.7A 29 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):29 mOhm Max
Current Rating:5.7A
Current - Saturation:2.9A