IHSM3825RE1R0L
Buy IHSM3825RE1R0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHSM3825RE1R0L
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 1UH 5.11A 15 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
750 pcs1500 pcs3750 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Shielding:Unshielded
Series:IHSM-3825
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:1µH
Height - Seated (Max):0.225" (5.72mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:1µH Unshielded Inductor 5.11A 15 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):15 mOhm Max
Current Rating:5.11A
Current - Saturation:4.41A