IHSM3825EB2R7L
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHSM3825EB2R7L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHSM3825EB2R7L
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 2.7UH 3.18A 38 MOHM
(In US Dollars)
100 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Shielding:Unshielded
Series:IHSM-3825
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:1kHz
Inductance:2.7µH
Height - Seated (Max):0.225" (5.72mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:2.7µH Unshielded Inductor 3.18A 38 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):38 mOhm Max
Current Rating:3.18A
Current - Saturation:2.4A