IHLP2525CZER1R0M8A
Dale / Vishay
IHLP2525CZER1R0M8A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHLP2525CZER1R0M8A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHLP2525CZER1R0M8A
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 1UH 12A 8.45 MOHM SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Shielding:Shielded
Series:IHLP-2525CZ-8A
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-2264-1
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1µH
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:59.1MHz
Detailed Description:1µH Shielded Molded Inductor 12A 8.45 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):8.45 mOhm Max
Current Rating:12A
Current - Saturation:13A