IHLP2525BDER6R8M01
Dale / Vishay
IHLP2525BDER6R8M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHLP2525BDER6R8M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHLP2525BDER6R8M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 6.8UH 3.5A 95 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 795 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Shielding:Shielded
Series:IHLP-2525BD-01
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-4337-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:6.8µH
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:6.8µH Shielded Molded Inductor 3.5A 95 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):95 mOhm Max
Current Rating:3.5A
Current - Saturation:9A