IHCL4040DZER2R7M5A
Dale / Vishay
IHCL4040DZER2R7M5A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHCL4040DZER2R7M5A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHCL4040DZER2R7M5A
Manufacturer Dale / Vishay
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 2.7UH SMD
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.420" L x 0.400" W (10.67mm x 10.16mm)
Shielding:Shielded
Series:IHCL
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-1908-2
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.157" (4.00mm)