IFCM20U65GDXKMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
IFCM20U65GDXKMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFCM20U65GDXKMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFCM20U65GDXKMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description IPM IGBT 650V 20A PG-MDIP-24
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 278 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs280 pcs
Data sheet
Voltage - Isolation:2000Vrms
Voltage:650V
Type:IGBT
Series:CIPOS™
Package / Case:24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)
Other Names:SP001423502
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Detailed Description:Power Driver Module IGBT 3 Phase 650V 20A 24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)
Current:20A