IFCB0402ER12NJ
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFCB0402ER12NJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFCB0402ER12NJ
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 12NH 180MA 1.55 OHM
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Type:Thin Film
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding:Unshielded
Series:IFCB-0402
Ratings:-
Q @ Freq:5 @ 100MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:12nH
Height - Seated (Max):0.015" (0.37mm)
Frequency - Self Resonant:3.7GHz
Detailed Description:12nH Unshielded Thin Film Inductor 180mA 1.55 Ohm Max 0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR):1.55 Ohm Max
Current Rating:180mA