IDT72V3641L20PF
IDT (Integrated Device Technology)
IDT72V3641L20PF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDT72V3641L20PF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IDT72V3641L20PF
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SYNCFIFO 1024X36 20NS 120TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:120-TQFP (14x14)
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tray
Package / Case:120-LQFP
Other Names:72V3641L20PF
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:36K (1K x 36)
Function:Synchronous
FWFT Support:Yes
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:50MHz