IDT71V67602S166BQ
IDT (Integrated Device Technology)
IDT71V67602S166BQ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDT71V67602S166BQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IDT71V67602S166BQ
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 9M PARALLEL 165CABGA
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:165-CABGA (13x15)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:165-TBGA
Other Names:71V67602S166BQ
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 9Mb (256K x 36) Parallel 166MHz 3.5ns 165-CABGA (13x15)
Clock Frequency:166MHz