IDT71V35761SA200BQ
IDT (Integrated Device Technology)
IDT71V35761SA200BQ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDT71V35761SA200BQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IDT71V35761SA200BQ
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 165CABGA
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:165-CABGA (13x15)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:165-TBGA
Other Names:71V35761SA200BQ
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 200MHz 3.1ns 165-CABGA (13x15)
Clock Frequency:200MHz