IDT71V3556S100BGI8
IDT (Integrated Device Technology)
IDT71V3556S100BGI8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDT71V3556S100BGI8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IDT71V3556S100BGI8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 119PBGA
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous ZBT
Supplier Device Package:119-PBGA (14x22)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:119-BGA
Other Names:71V3556S100BGI8
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Detailed Description:SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 100MHz 5ns 119-PBGA (14x22)
Clock Frequency:100MHz