IDT71T75802S133PF8
IDT (Integrated Device Technology)
IDT71T75802S133PF8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDT71T75802S133PF8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IDT71T75802S133PF8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 18M PARALLEL 100TQFP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:2.375 V ~ 2.625 V
Technology:SRAM - Synchronous ZBT
Supplier Device Package:100-TQFP (14x14)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:100-LQFP
Other Names:71T75802S133PF8
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Detailed Description:SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 18Mb (1M x 18) Parallel 133MHz 4.2ns 100-TQFP (14x14)
Clock Frequency:133MHz