IDT71P73804S200BQ8
IDT (Integrated Device Technology)
IDT71P73804S200BQ8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDT71P73804S200BQ8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IDT71P73804S200BQ8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 18M PARALLEL 165CABGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:1.7 V ~ 1.9 V
Technology:SRAM - DDR2
Supplier Device Package:165-CABGA (13x15)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:165-TBGA
Other Names:71P73804S200BQ8
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Detailed Description:SRAM - DDR2 Memory IC 18Mb (1M x 18) Parallel 200MHz 7.88ns 165-CABGA (13x15)
Clock Frequency:200MHz