IDT70P3537S233RMI
IDT (Integrated Device Technology)
IDT70P3537S233RMI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDT70P3537S233RMI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IDT70P3537S233RMI
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 18M PARALLEL 576FCBGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:1.7 V ~ 1.9 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous QDR II
Supplier Device Package:576-FCBGA (25x25)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:576-BBGA, FCBGA
Other Names:70P3537S233RMI
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:18Mb (512K x 36)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous QDR II Memory IC 18Mb (512K x 36) Parallel 233MHz 7.2ns 576-FCBGA (25x25)
Clock Frequency:233MHz