ICS960001AFT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS960001AFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS960001AFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS960001AFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC FREQ GENERATOR/BUFFER 48-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| PLL: | No |
| Output: | - |
| Other Names: | 960001AFT |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | Laser Printer Systems |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | - |
| Frequency - Max: | - |
| Differential - Input:Output: | - |
| Base Part Number: | ICS960001 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS960001AFT, use the request quote form to request ICS960001AFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS960001AFT.The price and lead time for ICS960001AFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS960001AFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


