ICS953805CG
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS953805CG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS953805CG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS953805CG |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC TIMING CTRL HUB K8TM 56-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 56-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| PLL: | No |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 953805CG |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | PC Clock, PCI Express (PCIe) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | - |
| Frequency - Max: | - |
| Differential - Input:Output: | - |
| Detailed Description: | PC Clock, PCI Express (PCIe) PC Clock IC 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Base Part Number: | ICS953805 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS953805CG, use the request quote form to request ICS953805CG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS953805CG.The price and lead time for ICS953805CG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS953805CG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

