ICS951413CGLF
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS951413CGLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS951413CGLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS951413CGLF |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | IC System Clock Chip P4 56-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 56-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:16 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 951413CGLF |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | CPU Graphics, Intel CPU, PCI Express (PCIe) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Crystal |
| Frequency - Max: | 400MHz |
| Differential - Input:Output: | No/Yes |
| Base Part Number: | ICS951413 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS951413CGLF, use the request quote form to request ICS951413CGLF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS951413CGLF.The price and lead time for ICS951413CGLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS951413CGLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


