ICS950902DGLFT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS950902DGLFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS950902DGLFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS950902DGLFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC PC MAIN CLOCK 56-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 56-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| PLL: | No |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 950902DGLFT |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | - |
| Frequency - Max: | - |
| Differential - Input:Output: | - |
| Detailed Description: | PC Clock IC 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Base Part Number: | ICS950902 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS950902DGLFT, use the request quote form to request ICS950902DGLFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS950902DGLFT.The price and lead time for ICS950902DGLFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS950902DGLFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


