ICS950405AFLFT
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS950405AFLFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS950405AFLFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS950405AFLFT |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | IC System Clk Chip AMD-K8 48SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.622 | $0.562 | $0.507 | $0.496 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Series: | TCH™ |
| Ratio - Input:Output: | 1:20 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 950405AFLFT |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | AMD CPU, Timing Control Hub™ |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Crystal |
| Frequency - Max: | 300MHz |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | ICS950405 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS950405AFLFT, use the request quote form to request ICS950405AFLFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS950405AFLFT.The price and lead time for ICS950405AFLFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS950405AFLFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


