ICS93718CFLF
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS93718CFLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS93718CFLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS93718CFLF |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK BUFFER 2:12 200MHZ 48SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:12 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 93718CFLF |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Clock |
| Frequency - Max: | 200MHz |
| Differential - Input:Output: | No/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 2:12 200MHz 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Base Part Number: | ICS93718 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS93718CFLF, use the request quote form to request ICS93718CFLF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS93718CFLF.The price and lead time for ICS93718CFLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS93718CFLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


