ICS9248AG-92LFT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS9248AG-92LFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS9248AG-92LFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS9248AG-92LFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC PENTIUM II CLOCK CHIP 48TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:22 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 9248AG-92LFT |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | Intel CPU Servers |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Clock, Crystal |
| Frequency - Max: | 100MHz |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | ICS9248-92 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS9248AG-92LFT, use the request quote form to request ICS9248AG-92LFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS9248AG-92LFT.The price and lead time for ICS9248AG-92LFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS9248AG-92LFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

