ICS9154A-27CS16
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS9154A-27CS16 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ICS9154A-27CS16
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FREQUENCY GENERATOR 16-SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:2.97 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package:16-SOIC
Series:-
Ratio - Input:Output:1:5
Packaging:Tube
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
PLL:No
Output:Clock
Other Names:9154A-27CS16
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Main Purpose:Intel CPU Servers
Input:Crystal
Frequency - Max:140MHz