ICS9112AM-16
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS9112AM-16 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS9112AM-16 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS9112AM-16 |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | IC Buffer Zd Hi Perform 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.333 | $2.106 | $1.90 | $1.858 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | PLL Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:5 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 9112AM-16 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | Clock |
| Frequency - Max: | 133MHz |
| Divider/Multiplier: | No/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | ICS9112-16 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS9112AM-16, use the request quote form to request ICS9112AM-16 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS9112AM-16.The price and lead time for ICS9112AM-16 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS9112AM-16.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


