ICS858018AKT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS858018AKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS858018AKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS858018AKT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK MULTIPLX 2:1 2GHZ 16VFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 3.63 V |
|---|---|
| Type: | Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 16-VFQFN (3x3) |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Output: | LVPECL |
| Other Names: | 858018AKT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | CML, LVDS, LVPECL |
| Frequency - Max: | 2GHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Multiplexer IC 2:1 2GHz 16-VFQFN Exposed Pad |
| Base Part Number: | ICS858018 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS858018AKT, use the request quote form to request ICS858018AKT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS858018AKT.The price and lead time for ICS858018AKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS858018AKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

