ICS853031AYLF
Integrated Circuit Systems
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS853031AYLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS853031AYLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS853031AYLF |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Circuit Systems |
| Description | IC Clk Buffer 2: 9 1.6GHZ 32TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.457 | $3.121 | $2.815 | $2.754 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 3.465 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 32-TQFP (7x7) |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:9 |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 32-LQFP |
| Output: | ECL, LVPECL |
| Other Names: | 800-1162 853031AYLF |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | CML, HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL |
| Frequency - Max: | 1.6GHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:9 1.6GHz 32-LQFP |
| Base Part Number: | ICS853031 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS853031AYLF, use the request quote form to request ICS853031AYLF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS853031AYLF.The price and lead time for ICS853031AYLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS853031AYLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


