ICS853011CGLF
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS853011CGLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS853011CGLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS853011CGLF |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK BUFFER 1:2 2.5GHZ 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 3.8 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:2 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output: | ECL, LVPECL |
| Other Names: | 800-1158 800-1158-5 800-1158-ND 853011CGLF |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | CML, LVDS, LVPECL, SSTL |
| Frequency - Max: | 2.5GHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:2 2.5GHz 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Base Part Number: | ICS853011 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS853011CGLF, use the request quote form to request ICS853011CGLF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS853011CGLF.The price and lead time for ICS853011CGLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS853011CGLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


