ICS601G-01I
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS601G-01I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS601G-01I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS601G-01I |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLOCK MULTIPLIER 16-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Clock/Frequency Synthesizer |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 2:2 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | 601G-01I |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | Clock, Crystal |
| Frequency - Max: | 156MHz |
| Divider/Multiplier: | No/Yes |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | ICS601-01 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS601G-01I, use the request quote form to request ICS601G-01I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS601G-01I.The price and lead time for ICS601G-01I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS601G-01I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


