ICS552G-02I
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS552G-02I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS552G-02I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS552G-02I |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | Low Skew 2 Input Mux And 1 to 8 Clock Buffer | IC Clk Buffer 2: 8 200MHZ 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.351 | $2.122 | $1.914 | $1.873 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Series: | ClockBlocks™ |
| Ratio - Input:Output: | 2:8 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | 552G-02I |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | Clock |
| Frequency - Max: | 200MHz |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:8 200MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Base Part Number: | ICS552-02 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS552G-02I, use the request quote form to request ICS552G-02I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS552G-02I.The price and lead time for ICS552G-02I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS552G-02I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

