ICS308RT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS308RT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS308RT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS308RT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRL PROGR QUAD PLL CLK 20QSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Clock/Frequency Synthesizer |
| Supplier Device Package: | 20-QSOP |
| Series: | VersaClock® |
| Ratio - Input:Output: | 1:9 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Output: | LVCMOS |
| Other Names: | 308RT |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | Clock, Crystal |
| Frequency - Max: | 200MHz |
| Divider/Multiplier: | No/Yes |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | ICS308 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS308RT, use the request quote form to request ICS308RT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS308RT.The price and lead time for ICS308RT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS308RT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



