ICS2304NZG-1T
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS2304NZG-1T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS2304NZG-1T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS2304NZG-1T |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | IC Clk Buffer 1: 4 140MHZ 8TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:4 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 2304NZG-1T |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | LVTTL |
| Frequency - Max: | 140MHz |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:4 140MHz 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Base Part Number: | ICS2304 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS2304NZG-1T, use the request quote form to request ICS2304NZG-1T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS2304NZG-1T.The price and lead time for ICS2304NZG-1T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS2304NZG-1T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

