ICS1893AFT
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS1893AFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS1893AFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS1893AFT |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | Phyceiver Low Pwr 3.3V 48-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.595 | $0.537 | $0.484 | $0.474 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.14 V ~ 3.47 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Standards: | 10/100 Base-T/TX PHY |
| Series: | PHYceiver™ |
| Protocol: | Ethernet |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | 1893AFT 800-1920-2 ICS1893AFT-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Physical Layer Controller |
| Detailed Description: | Ethernet Physical Layer Controller 10/100 Base-T/TX PHY Parallel Interface 48-SSOP |
| Current - Supply: | - |
| Base Part Number: | ICS1893 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS1893AFT, use the request quote form to request ICS1893AFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS1893AFT.The price and lead time for ICS1893AFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS1893AFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


