ICS1574BMT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICS1574BMT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICS1574BMT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICS1574BMT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLOCK GEN PROGR LASER 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Type: | Clock/Frequency Synthesizer, Clock Generator |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | 1574BMT |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | Clock, Crystal |
| Frequency - Max: | 400MHz |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | ICS1574 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICS1574BMT, use the request quote form to request ICS1574BMT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICS1574BMT.The price and lead time for ICS1574BMT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICS1574BMT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

