ICP-S1.0TN
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICP-S1.0TN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICP-S1.0TN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICP-S1.0TN |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Fuse Board Mnt 1A 50VAC/VDC 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.435 | $1.295 | $1.168 | $1.143 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 50V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.098" W x 0.079" H (3.00mm x 2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | ICP-S |
| Response Time: | Fast |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Other Names: | ICP-S1.0TNCT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.061 Ohms |
| Current Rating: | 1A |
| Color: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICP-S1.0TN, use the request quote form to request ICP-S1.0TN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICP-S1.0TN.The price and lead time for ICP-S1.0TN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICP-S1.0TN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
