ICL5102XUMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICL5102XUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICL5102XUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICL5102XUMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | LED LIGHTING |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.449 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 8.5V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 18V |
| Voltage - Output: | - |
| Type: | AC DC Offline Switcher |
| Topology: | Half-Bridge |
| Supplier Device Package: | PG-DSO-16 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | ICL5102XUMA1-ND ICL5102XUMA1TR SP001609012 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| Frequency: | 1.3MHz |
| Dimming: | No |
| Detailed Description: | LED Driver IC 1 Output AC DC Offline Switcher Half-Bridge No Dimming PG-DSO-16 |
| Current - Output / Channel: | - |
| Applications: | LED Lighting |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICL5102XUMA1, use the request quote form to request ICL5102XUMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICL5102XUMA1.The price and lead time for ICL5102XUMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICL5102XUMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



