ICL3226ECA
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICL3226ECA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICL3226ECA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICL3226ECA |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC TXRX RS-232 3-5.5V ESD 16SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.68 | $2.404 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Transceiver |
| Supplier Device Package: | 16-SSOP |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 500mV |
| Protocol: | RS232 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 1/1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Duplex: | Full |
| Detailed Description: | 1/1 Transceiver Full RS232 16-SSOP |
| Data Rate: | 250kbps |
| Base Part Number: | ICL3226E |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICL3226ECA, use the request quote form to request ICL3226ECA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICL3226ECA.The price and lead time for ICL3226ECA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICL3226ECA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


