ICL3222ECP
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICL3222ECP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICL3222ECP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ICL3222ECP |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | RS232 3V 2D/2R 15KV Shutdown 18PDIP Com |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.119 | $3.718 | $3.353 | $3.281 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Transceiver |
| Supplier Device Package: | 18-PDIP |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 500mV |
| Protocol: | RS232 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 2/2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Duplex: | Full |
| Detailed Description: | 2/2 Transceiver Full RS232 18-PDIP |
| Data Rate: | 250kbps |
| Base Part Number: | ICL3222E |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ICL3222ECP, use the request quote form to request ICL3222ECP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICL3222ECP.The price and lead time for ICL3222ECP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ICL3222ECP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


