I74F164N,112
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy I74F164N,112 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. I74F164N,112
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC 8BIT SERIAL SHIFT REG 14DIP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package:14-DIP
Series:74F
Packaging:Tube
Package / Case:14-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type:Push-Pull
Other Names:935207780112
I74F164N
I74F164N-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C