HZA107M050G24VT-F
Cornell Dubilier Electronics
HZA107M050G24VT-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HZA107M050G24VT-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HZA107M050G24VT-F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP ALUM POLY HYB 100UF 50V SMD
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Hybrid
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:HZA_V
Ripple Current @ Low Frequency:200mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2A @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:338-4239-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):28 mOhm
Detailed Description:100µF 50V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 28 mOhm 10000 Hrs @ 105°C
Capacitance:100µF