HZ0402C601R-10
Laird Technologies
HZ0402C601R-10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HZ0402C601R-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HZ0402C601R-10
Manufacturer Laird
Description Ferrite Chip Bead 600 Ohm 300mA 0.6 Ohm Wirewound 2-Pin 0402 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 95068 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:HZ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Impedance @ Frequency:600 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.020" (0.50mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current Rating (Max):300mA