HW2270530000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HW2270530000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HW2270530000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Strip Length:9-10mm
Wire Gauge or Range - mm²:-
Wire Gauge or Range - AWG:12-26 AWG
Voltage - UL:300V
Type:Plug, Female Sockets
Torque - Screw:-
Termination Style:Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Series:HW
Screw Size:-
Positions Per Level:22
Plug Wire Entry:180°
Pitch:0.197" (5.00mm)