HVR50D300KJ
Buy HVR50D300KJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HVR50D300KJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 300K OHM 5% 100W
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Size / Dimension:1.181" Dia x 10.236" L (30.00mm x 260.00mm)
Series:HVR, CGS
Resistance:300 kOhms
Power (Watts):100W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Tubular
Other Names:2-1625957-6
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:300 kOhms ±5% 100W Thick Film Chassis Mount Resistor