HVCB2010FKD400M
Buy HVCB2010FKD400M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HVCB2010FKD400M
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 400M OHM 1% 1W 2010
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Series:HVC
Resistance:400 MOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)
Features:High Voltage, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:400 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film