HVA12FA50M0
Stackpole Electronics, Inc.
HVA12FA50M0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HVA12FA50M0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HVA12FA50M0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 50M OHM 1.2W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs
10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Series:HVA
Resistance:50 MOhms
Power (Watts):1.2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Other Names:HVA12FA50M0TB
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:50 MOhms ±1% 1.2W Through Hole Resistor Axial High Voltage Metal Film