HSEC4.0-2
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSEC4.0-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSEC4.0-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSEC4.0-2 |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | END CAP HEAT SHRINK ADH 4.14" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $25.88 | $25.165 | $24.446 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |||
| $23.727 | $23.008 | $22.289 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Cap |
|---|---|
| Total Length Supplied: | 5.370" (136.40mm) |
| Total Length Recovered: | - |
| Small Recovered Length: | - |
| Small Diameter Supplied: | - |
| Small Diameter Recovered: | - |
| Shell Size - Insert: | - |
| Series: | Pan-Shrink™ WET-SHRINK™ HSEC |
| Other Names: | 298-13606 HSEC4.0-2-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Polyolefin (PO), Semi-Rigid, Irradiated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Large Recovered Length: | - |
| Large Diameter Supplied: | 3.921" (99.59mm) |
| Large Diameter Recovered: | 1.780" (45.21mm) |
| Features: | Adhesive Coating, Dust Tight, UV Resistant, Waterproof |
| Detailed Description: | Heat Shrink Cap Black |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSEC4.0-2, use the request quote form to request HSEC4.0-2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSEC4.0-2.The price and lead time for HSEC4.0-2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSEC4.0-2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



