HSEC1.0-X
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSEC1.0-X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSEC1.0-X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSEC1.0-X |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | END CAP HEAT SHRINK ADH 1" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.42 | $10.134 | $9.852 | $9.571 | ||
| 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $9.29 | $9.008 | $8.727 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Cap |
|---|---|
| Total Length Supplied: | 2.800" (71.12mm) |
| Total Length Recovered: | - |
| Small Recovered Length: | - |
| Small Diameter Supplied: | - |
| Small Diameter Recovered: | - |
| Shell Size - Insert: | - |
| Series: | Pan-Shrink™ WET-SHRINK™ HSEC |
| Other Names: | 298-13603 HSEC1.0-X-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Polyolefin (PO), Semi-Rigid, Irradiated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Large Recovered Length: | - |
| Large Diameter Supplied: | 1.150" (29.21mm) |
| Large Diameter Recovered: | 0.449" (11.40mm) |
| Features: | Adhesive Coating, Dust Tight, UV Resistant, Waterproof |
| Detailed Description: | Heat Shrink Cap Black |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSEC1.0-X, use the request quote form to request HSEC1.0-X pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSEC1.0-X.The price and lead time for HSEC1.0-X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSEC1.0-X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



