HSDL-5420#031
Avago Technologies (Broadcom Limited)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSDL-5420#031 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSDL-5420#031 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSDL-5420#031 |
|---|---|
| Manufacturer | Avago |
| Description | Infrared Emitting Diodes Polyled Detector, T/ R, Z-bend |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | 3000 pcs | 7500 pcs | 10500 pcs | 37500 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.27 | $0.252 | $0.243 | $0.239 | $0.234 | |
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 875nm |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 40V |
| Viewing Angle: | 56° |
| Spectral Range: | 770nm ~ 1000nm |
| Series: | HSDL-5400 |
| Responsivity @ nm: | - |
| Response Time: | 7.5ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-SMD, Z-Bend |
| Other Names: | 516-1268-2 HSDL5420031 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | PIN |
| Detailed Description: | Photodiode 875nm 7.5ns 56° 2-SMD, Z-Bend |
| Current - Dark (Typ): | 1nA |
| Color - Enhanced: | - |
| Active Area: | 0.15mm² |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSDL-5420#031, use the request quote form to request HSDL-5420#031 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSDL-5420#031.The price and lead time for HSDL-5420#031 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSDL-5420#031.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


