HSDL-3602-007
Avago Technologies (Broadcom Limited)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSDL-3602-007 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSDL-3602-007 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSDL-3602-007 |
|---|---|
| Manufacturer | Avago |
| Description | Transceiver, Infrared; Front View; 7 V (Max.); 4 Mb/sec.; -1 uA (Min.); -20 deg |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.84 | $1.53 | $1.49 | $1.44 | $1.41 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7V ~ 3.6V |
|---|---|
| Standards: | IrPHY 1.4 |
| Size: | 12.2mm x 4.9mm x 4.0mm |
| Shutdown: | Yes |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Other Names: | 516-1274-2 |
| Orientation: | Side View |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Link Range, Low Power: | 1m |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Idle Current, Typ @ 25°C: | 2.5mA |
| Detailed Description: | 4Mbs (FIR) IRDA Transceiver Side View |
| Data Rate: | 4Mbs (FIR) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSDL-3602-007, use the request quote form to request HSDL-3602-007 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSDL-3602-007.The price and lead time for HSDL-3602-007 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSDL-3602-007.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


