HSCSAAN010NDAA5
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSCSAAN010NDAA5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSCSAAN010NDAA5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSCSAAN010NDAA5 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $52.54 | $50.15 | $45.374 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $41.792 | $37.016 | $35.822 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.95 V ~ 5.05 V |
|---|---|
| Termination Style: | PC Pin |
| Supplier Device Package: | 4-SIP |
| Series: | TruStability® HSC |
| Pressure Type: | Differential |
| Port Style: | Barbed |
| Port Size: | Male - 0.19" (4.93mm) Tube, Dual |
| Package / Case: | 4-SIP, Dual Ports, Opposite Sides |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Other Names: | 480-6613 HSCSAAN010NDAA5-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Operating Pressure: | ±0.36 PSI (±2.49 kPa) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum Pressure: | ±12.65 PSI (±87.21 kPa) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Pressure Sensor ±0.36 PSI (±2.49 kPa) Differential Male - 0.19" (4.93mm) Tube, Dual 0.5 V ~ 4.5 V 4-SIP, Dual Ports, Opposite Sides |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSCSAAN010NDAA5, use the request quote form to request HSCSAAN010NDAA5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSCSAAN010NDAA5.The price and lead time for HSCSAAN010NDAA5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSCSAAN010NDAA5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
