HSCMRNN100PASA3
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSCMRNN100PASA3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HSCMRNN100PASA3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | HSCMRNN100PASA3 |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | TRUSTABILITY PRESSURE SENSOR |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $27.657 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Termination Style: | J Lead |
| Series: | RSC |
| Pressure Type: | Absolute |
| Port Style: | Barbed |
| Port Size: | Male - 0.08" (1.93mm) Tube, Dual |
| Package / Case: | 8-SMD, J-Lead, Side Port |
| Output Type: | SPI |
| Output: | 12 b |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Operating Pressure: | 15 PSI (100 kPa) |
| Maximum Pressure: | 10.88 PSI (75.02 kPa) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Features: | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Detailed Description: | Pressure Sensor 15 PSI (100 kPa) Absolute Male - 0.08" (1.93mm) Tube, Dual 12 b 8-SMD, J-Lead, Side Port |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply HSCMRNN100PASA3, use the request quote form to request HSCMRNN100PASA3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HSCMRNN100PASA3.The price and lead time for HSCMRNN100PASA3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HSCMRNN100PASA3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
